Atrakcje w Muszynie, czyli co zobaczyć?

Muszyna to miejscowość uzdrowiskowa, doskonała na weekendowy wypad z rodziną za miasto. Znajduje się w malowniczej dolinie Popradu i jest bogata w liczne rozlewnie wód mineralnych oraz ośrodki uzdrowiskowe, wykorzystujące ich zdrowotne właściwości. Dowiedz się, co warto zobaczyć będąc w Muszynie.

Noclegi Muszyna

Muszyna znajduje się w Beskidzie Sądeckim. Bliskość gór odcisnęła na okolicznej architekturze znaczny ślad, dzięki czemu obecnie podziwiać możemy drewniane i murowane góralskie domy. Przed przyjazdem do Muszyny warto zatem zarezerwować nocleg w jednym z tutejszych hoteli lub ośrodków, utrzymanych w góralskim stylu.

Co warto zobaczyć w Muszynie?

Decydując się na przyjazd do Muszyny, jednym z obowiązkowy punktów wycieczki są Ogrody Sensoryczne, które powinny przypaść do gustu zwłaszcza najmłodszym uczestnikom wycieczki. W strefie smaku, spróbować można owoców prosto z drzewa, w strefie słuchu – spacerować po chrzęszczącym żwirze. Inne atrakcje w Muszynie, które warto zobaczyć to oczywiście Park Zdrojowy Zapopradzie oraz Ogrody Biblijne. Jeśli zastanawiasz się, co zjeść w Muszynie, koniecznie spróbuj kuchni regionalnej, bazującej na owczych serach, kwaśnicy i znakomitych pierogach.